Program NEWSTART Prosperity obejmuje: 

  1. Wykłady i prezentacje prowadzone przez lekarza dotyczące przyczyn powstawania i skutecznych terapii chorób cywilizacyjnych.
  2. Wyjątkowe spotkanie z prof. Johnem Scharffenbergiem z Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. W tym roku profesor będzie przez kilka dni obecny osobiście na turnusie w Gąskach. Na pozostałych turnusach będziemy mieli z nim kontakt zdalnie.
  3. Konsultacje lekarskie, na których planowane jest odżywianie i wyznaczany jest kierunek działań leczniczych – zapewniamy obecność lekarza na całym turnusie.
  4. Wsparcie zdrowia psychicznego – diagnostyka psychologicznych przyczyn powstania choroby oraz praca ze stresem, emocjami i motywacją (najnowsze badania pokazują, że choroba często może pojawić się z powodu stresu, straty, konfliktu, złych relacji, itp.).
  5. Porady dietetyczne – możliwość analizy swoich praktyk żywieniowych, rozpoznanie błędów i poznanie terapeutycznych zasad odżywiania.
  6. Indywidulanie dobrane żywanie: pełnowartościowe, dieta  warzywno-owocowa, post sokowy lub wodny. 
  7. Warsztaty zdrowego gotowania – praktyczne uczenie się przygotowywania posiłków według nowych przepisów. 
  8. Aktywny wypoczynek: spacery, nordic walking, ćwiczenia usprawniające, wycieczki do pięknych miejsc.
  9. Masaż leczniczy i relaksacyjny oraz z bańką chińską, a także terapia chlorofilem, węglem drzewnym i efektywnymi mikroorganizmami. Zabiegi oferujemy za dodatkową opłatą.

W Osieczku i Wiśle dodatkowo oferujemy okłady z glinki i borowiny, masaż z miodem i solą himalajską. Zabiegi te są dodatkowo płatne.

Program prowadzi zespół złożony z lekarza i coacha, dietetyka, trenera i specjalisty wsparcia emocjonalnego, szefa kuchni i kucharek, masażysty oraz fizjoterapeuty.