Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART Prosperity to 7- lub 10-dniowy program szkoleniowy połączony z wypoczynkiem, relaksem i rewitalizacją poprzez zastosowanie zdrowego stylu życia i odżywiania wzbogacony warsztatami zmiany nawyków i stawiania celów w procesie osiągania zamierzonych efektów zdrowotnych. Program dotyczy profilaktyki chorób cywilizacyjnych i jest wzorowany na światowej sławy programie kształcenia dr. Johna H. Kellogga w Battle Creak w Michigan w USA. Obecnie jest poparty najnowszymi badaniami naukowymi dotyczącymi stylu życia i odżywiania. 

Program NEWSTART Prosperity obejmuje:

 • odżywianie oczyszczające
 • aktywny wypoczynek
 • wykłady i prezentacje
 • konsultację lekarską
 • poradę dietetyczną
 • szkołę zdrowego gotowania
 • seminarium antystresowe
 • wyznaczanie celów zdrowotnych i trening dobrych nawyków
 • pomoc psychologiczną i coaching
 • elementy fizjoterapii i sokoterapię

W czasie Programu NEWSTART Prosperity serwujemy odżywianie pełnowartościowe i oczyszczające w formie postów zdrowotnych. Proponujemy trzy rodzaje postów: dietę warzywno-owocową, post zdrowotny sokowy oraz post zdrowotny wodny. Każda z proponowanych form odżywiania skomponowana jest w oparciu o produkty sprzyjające zdrowiu zgodnie z najnowszą wiedzą naukową z zakresu żywienia człowieka. Polecamy nową piramidę żywieniową opracowaną przez epidemiologów i dietetyków Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii. Odżywianie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Na miejscu jest możliwość konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Program służy przede wszystkim szkoleniu w zakresie zdrowego stylu życia i prewencji chorób. Codziennie odbywają się zajęcia edukacyjne: wykłady, prezentacje, szkoła zdrowego gotowania, seminaria antystresowe. Dostępna jest również pomoc psychologiczna w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz coaching i praca z modelem PROSPERITY w wyznaczaniu celów dla osób pragnących wypracować nowe zdrowe nawyki. Zapewniamy wsparcie w walce z nałogiem palenia oraz jedzenia niezdrowych pokarmów np. słodyczy, uczymy radzenia sobie ze stresem, wskazujemy na wartość właściwego myślenia i tworzenia dobrych relacji. Edukacja wzbogacona jest o aktywny wypoczynek w formie ćwiczeń porannych i spacerów plenerowych, a także zajęć z nordic walking. Jest też czas na wypoczynek, rekreację i dobry film. Herbaciarnia dostępna przez całą dobę oferuje szeroki zestaw naturalnych herbat ziołowych oraz wodę mineralną. Za dodatkową opłatą oferujemy też masaż leczniczy i relaksacyjny, masaż z miodem, solą himalajską i bańką chińską, elementy hydroterapii, dla chętnych wyjście na basen lub kąpielisko, okłady z glinki i borowiny, a także terapię chlorofilem, węglem drzewnym, efektywnymi mikroorganizmami i bioflawonoidami.

W Programie NEWSTART Prosperity poprzez edukację i jej praktyczne zastosowanie następuje rewitalizacja, odnowa, poprawa kondycji, spadek masy ciała, odwrócenie procesów miażdżycowych i degeneracyjnych, normalizacja ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, trójglicerydów i cukru, czyli poprawa zdrowia, a tym samym przedłużenie życia. Program Newstart stanowi ogromny potencjał w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Marzeniem organizatorów jest życie bez chorób i bez cierpienia dla wszystkich. Jak twierdzi lek. med. Grażyna Kuczek, człowiek może być zdrowy i sprawny przez całe życie i uniknąć wyniszczającej, bolesnej i kosztownej walki z chorobą. Jak to zrobić? Przyjechać na NEWSTART, posłuchać zaleceń tego wyjątkowego programu i trwale wprowadzić je w życie.

NEWSTART to osiem naturalnych zasad zdrowia

NEWSTART jest akronimem pochodzącym od angielskich słów oznaczających osiem naturalnych zasad zdrowia. Akronim NEWSTART wymyślony został przez jednego z pierwszych kuracjuszy Weimar Lifestyle Center – Centrum Zdrowego Stylu Życia w Kalifornii założonego w 1977 roku, wzorowanego na słynnym centrum kształcenia w zakresie zdrowego stylu życia w Battle Creek w Michigan. Wszystkie zasady Programu NEWSTART są absolutnie niezbędne do zachowania zdrowia i życia. Są konieczne do tego, aby mogła zachodzić stała odnowa zmienionych i uszkodzonych genów w organizmie, a w konsekwencji prawidłowa regeneracja komórek i tkanek.

Nutrition – Odżywianie, Exercises – Ćwiczenia fizyczne, Water – Woda, Sunlight – Światło słoneczne, Temperance – Wstrzemięźliwość, Air – Powietrze, Rest – Odpoczynek, Trust in God – Zaufanie do Boga

Odżywianie

Zarówno to, co spożywamy, jak również w jaki sposób zjadamy posiłek, ma decydujące znaczenie dla naszego zdrowia. Niekoniecznie wszystko to, co lubimy nam służy. Trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Niebagatelne jest również zadbanie o regularność w spożywaniu posiłków. Najbardziej fizjologiczną formą odżywiania jest prawidłowo zestawiona dieta wegetariańska. Zawiera bogactwo antyoksydantów, jest dietą wysokobłonnikową, dostarcza łatwo przyswajalne białko oraz niezwykle cenne nienasycone kwasy tłuszczowe, nie zawiera cholesterolu.

Ćwiczenia fizyczne

Ruch jest oznaką życia. Jest też konieczny do zachowania zdrowia i długowieczności. Stanowi znakomity sposób na zachowanie młodości, warunkuje bowiem procesy odnowy i regeneracji. Kiedy ćwiczymy, wszystkie komórki naszego ciała nabierają siły i tężyzny, a w organizmie tworzy się równowaga hormonalna, powodująca prawidłowe funkcjonowanie wszystkich narządów. Ćwiczenia są potrzebne w każdym wieku, ale wskazane są tym bardziej, im człowiek jest starszy. Nie jest dobrze ćwiczyć w atmosferze współzawodnictwa czy ponad możliwości. Najbardziej polecaną formą ćwiczeń są spacery z możliwością podziwiania piękna otaczającej nas przyrody.

Woda

O tym, że życie bez wody jest niemożliwe wiedzą wszyscy. Pomimo tego, że jest ona niezwykle prostą cząsteczką, bo składa się tylko z dwóch atomów wodoru i atomu tlenu, jej znaczenie, wartość i funkcja są zdumiewające. Organizm dorosłego człowieka składa się w 70% z wody. Z tego też powodu dostarczanie jej z zewnątrz w odpowiedniej ilości i jakości jest kluczowe dla naszego zdrowia. Uważa się, że wypicie 6–8 szklanek wody dziennie to minimum. Ważne jest też umiejętne stosowanie wody na zewnątrz w postaci kąpieli i natrysków oraz możliwość obserwowania czystej wody w naturze i słuchania jej szumu, kiedy płynie strumykiem, spada wodospadem, czy przypływa falami morza.

Światło słoneczne

Światło słoneczne jest nadrzędnym czynnikiem warunkującym właściwy metabolizm i równowagę hormonalną w ustroju. Światło słoneczne uaktywnia serotoninę, jeden z głównych neurotransmiterów w układzie nerwowym. Poprzez to poprawia nastrój człowieka i powoduje dobre samopoczucie. Ćwiczenia fizyczne w połączeniu z kąpielą słoneczną są bardzo ważną częścią leczenia stanów depresyjnych. Światło słoneczne umożliwia też produkcję witaminy D i przez to wpływa bardzo znacząco na stan kości, obniża poziom cholesterolu i wzmacnia układ odpornościowy.

Wstrzemięźliwość

Aby zachować życie, potrzeba pewnego zrównoważenia. Trzeba znaleźć czas na pracę i zabawę, odpoczynek i hobby. Trzeba utrzymywać dobre stosunki z ludźmi oraz zadbać o rozwój duchowy. Właściwe zrozumienie wstrzemięźliwości nie polega na eliminowaniu rzeczy, których pragniemy, ale na naturalnym stosowaniu tego, czego naprawdę potrzebują nasze geny, komórki i tkanki. Trzeba unikać szkodliwych substancji, takich jak alkohol, kawa, herbata, narkotyki, leki chemiczne, a to, co korzystne dla organizmu stosować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Zasada wstrzemięźliwości jest zasadą życia. Jeżeli ją łamiemy, możemy stracić zdrowie, a w konsekwencji również życie.

Powietrze

Powietrze jest pierwszą i najważniejszą potrzebą naszego organizmu. Bez jedzenia możemy żyć kilka tygodni, bez picia kilka dni, ale bez powietrza tylko kilka minut. Każda spośród 100 trylionów komórek naszego organizmu musi stale otrzymywać tlen, w przeciwnym razie umiera. Tlen jest nieodzowny w mitochondriach komórkowych do produkcji ATP, czyli energii potrzebnej do życia. Aby zapewnić stały dowóz świeżego powietrza, najlepiej regularnie przewietrzać mieszkanie i miejsce pracy, spać przy otwartym oknie, otoczyć się zielonymi roślinami, nie palić papierosów i nie przebywać w środowisku palących, regularnie ćwiczyć i przebywać jak najwięcej na zewnątrz. Najcenniejsze jest powietrze bogate w ujemne jony: blisko wodospadów, jezior i rzek, nad brzegiem morza, w lasach i po burzy.

Odpoczynek

Kiedy jesteśmy zmęczeni, nic bardziej nie cieszy jak możliwość odpoczynku. Bez snu i odpoczynku organizm bardzo szybko się wyczerpuje. Najlepiej, aby sen nocny trwał 7–8 godzin i rozpoczynał się na kilka godzin przed północą. Dodatkowo człowiek potrzebuje codziennego odpoczynku po pracy. Wtedy najlepiej odpręża wyjazd poza miasto, praca na działce, dobra lektura, modlitwa. Nie można też zapominać o potrzebie odpoczynku siódmego dnia tygodnia. Jeden dzień w tygodniu wolny od pracy jest szczególnie ważny. Ten dzień Bóg zaplanował, aby szczególnie błogosławić i uzdrawiać. Mówiąc o formach odpoczynku nie można zapomnieć również o potrzebie zaplanowania przyjemnych wakacji.

Zaufanie do Boga

W każdym człowieku istnieje niewytłumaczalne pragnienie, pociągające do Tego, który nadaje właściwy sens życiu człowieka. On cudownie stworzył nasz organizm i stale podtrzymuje go przy życiu. On jest źródłem wszelkiego dobra. Napełnia serce człowieka miłością, wiarą, zaufaniem i nadzieją, które są fundamentem zdrowia, dobrego samopoczucia i satysfakcji. Jesteś w trudnej sytuacji? On da rozwiązanie. Jesteś słaby? On wzmocni. Jesteś nieświadomy? On objaśni. Jesteś zraniony? On uleczy. Jedynie poprzez żywy kontakt z Nim życie daje prawdziwą radość i sięga po wieczność.

PROSPERITY to model wyznaczania celów w osiąganiu zamierzonych efektów zdrowotnych 

Co to jest NEWSTART Prosperity?

Program NEWSTART Prosperity to inspiracja do podjęcia nowego życia – życia, za którym tak naprawdę wszyscy tęsknimy, życia bardziej szczęśliwego, zdrowszego, pogodnego, które daje większe poczucie sensu. Tak wielu z nas dało się złapać w pułapkę cywilizacji; pęd życia, stres, brak dobrego wypoczynku, zła dieta, nałogi i problem wartości przytłaczają nas i niszczą, a z czasem powodują różne niedomagania i choroby. Istnieje ogromna potrzeba, aby poznać zasady rządzące naszym zdrowiem. Poznać i zastosować. Nie ma innej lepszej recepty. Musimy zaangażować się i podjąć wysiłek wypracowania zdrowego stylu życia. Zasady Programu NEWSTART Prosperity to zasady, które przynoszą trwałe zdrowie, szczęście i wszelką pomyślność. Jeżeli chcemy żyć pełnią życia, za wszelką cenę musimy dążyć do harmonii z nimi. Respektowanie ich uczyni więcej dla naszego zdrowia i jakości życia niż najnowsze środki medyczne i najlepiej wyposażone szpitale na świecie.

NEWSTART Prosperity może uratować Ci życie!

 • dowiesz się, że nie musisz chorować
 • zobaczysz, że przyszłość jest piękna
 • odzyskasz nadzieję na lepsze jutro
 • przekonasz się, że warto żyć
 • odkryjesz największe tajemnice zdrowia
 • poznasz zasady długowieczności
 • zrzucisz nadwagę i pokonasz złe nawyki
 • poprawisz wyniki i przedłużysz życie
 • pokonasz stres i zmęczenie
 • odmłodzisz się i zregenerujesz
 • wzmocnisz swoją odporność
 • odkryjesz najgłębszy sekret ludzkiego serca
 • Twój organizm będzie Ci za to wdzięczny do końca życia!

Pogram NEWSTART Prosperity w Polsce organizowany jest przez Fundację Źródła Życia i prowadzony jest przez wykwalifikowany zespół złożony z lekarza, dietetyka, fitoterapeuty-zielarza, instruktora szkoły zdrowego gotowania, instruktora nordic walking, trenera i coacha oraz promotorów zdrowia. Dostosowany jest do indywidualnych potrzeb zdrowotnych uczestników. Koordynatorem i lekarzem prowadzącym Program NEWSTART Prosperity w Polsce jest lek. med. Grażyna Kuczek – prelegentka i konsultantka w zakresie medycyny naturalnej i zapobiegawczej, autorka książek i artykułów, redaktor naczelna pisma „Zdrowie z wyboru”; po ukończeniu Akademii Medycznej w Poznaniu, odbyła szereg szkoleń m.in. w Stanach Zjednoczonych z zakresu terapii żywieniem, zdrowego stylu życia i medycyny zapobiegawczej, absolwentka amerykańskiego Instytutu Uchee Pines, występowała również za granicą (Australia, USA) prowadząc wykłady oraz Program NEWSTART Prosperity.